Menu Zamknij

Lucerna 20kg – granulat dla koni z całej rośliny, źródło aminokwasów – Equestria Feeds

 97,00

Lucerna granulowana dla koni

Lucerna granulowana dla koni to produkt powstały z rośliny wieloletniej o wielu charakterystycznych właściwościach prozdrowotnych, działających na różne choroby.

Lucerna 20kg – granulat dla koni z całej rośliny, źródło aminokwasów – Equestria Feeds

Lucerna granulowana dla koni

Lucerna granulowana dla koni to produkt powstały z rośliny wieloletniej o wielu charakterystycznych właściwościach prozdrowotnych, działających na różne choroby. Sposób peletowania ma ogromny wpływ na zachowanie przyswajalności – pozwala na zachowanie większości składników i enzymów. Peletujemy głównie liście, ponieważ to tam w największym stopniu występują cenne witaminy, minerały oraz enzymy. W mniejszym stopniu można je znaleźć w łodygach, dlatego staramy się ich nie wykorzystywać w produkcji. Granulacja lucerny poprawia przyswajalność tej paszy. Nasza lucerna suszona jest i zbierana w najdogodniejszych do tego warunkach.

Lucerna jako pasza dla koni posiada alkalizujące właściwości dzięki dużej zawartości węglanu magnezu. Zapobiega zakwaszaniu organizmu, głównie układu pokarmowego. Dzięki tej właściwości działa leczniczo na wrzody żołądka u koni, jest polecana przez wielu specjalistów takich jak weterynarze, czy końscy dietetycy. Dodatkowo może być stosowana jako lek na wzdęcia i częste kolki. Ma też działanie przeciwnowotworowe. Zawiera bardzo dużo antyoksydantów.

Suszona lucerna dla koni w postaci granulatu zawiera dobrej jakości białko złożone z aminokwasów egzogennych. Jego wartość limitowana jest dużą ilością lizyny i metioniny, czyli niezbędnych aminokwasów. Aminokwasy te można zapewnić koniom podając wyłącznie bardzo dobrej jakości pasze. Przyswajalność białka z lucerny oscyluje w granicach 65-85%. Dzięki temu bardzo dobrze wspiera proces budowy i regeneracji tkanki mięśniowej.

Lucerna granulowana dla koni zawiera dobre kwasy tłuszczowe i olejki eteryczne.

Dzięki swoim właściwościom lucerna powoduje wzrost hemoglobiny we krwi. Już niewielka ilość granulatu zawiera dużo witaminy A i K, które odpowiedzialne są za krzepnięcie krwi. Oprócz nich lucerna dla koni jest bogata w witaminy z grupy B, C, D, E oraz składniki mineralne takie jak: potasu, żelaza, wapnia i fosforu.
Lucerna i jej właściwości prebiotycznie stymulują układ pokarmowy. Skutkuje to poprawą trawienie i zwiększeniem odporności u koni. Zalecane jest stosowanie w ilościach gdzie sucha masa dawki nie przekracza 1,5% masy ciała zwierzęcia. Lucerna może zastąpić część pasz objętościowych. Już niewielka jej ilość ma znaczny i widoczny wpływ na działanie organizmu koni.

Dodatkowo lucerna granulowana dla koni ma działanie:
– wspomagające prawidłowy rozwój młodego organizmu,
– wzmacniające system immunologiczny,
– wzmacniające skórę i sierść,
– opóźniające procesy starzenia.

Waga: 20kg

Przybliżony skład :

Cukier % – 6,9
Energia strawna MJ/kg SM -10,8
Włókno surowe % -27 – 32
Popiół surowy % – 8,9
Tłuszcz surowy % – 9,4
Białko w suchej masie  %  – 14,9

Waga 20 kg