Nasza historia

Pierwsza połowa 2020 roku. Pandemia nadeszła, a ja nie do końca wiedziałem co ze sobą zrobić. Nie to żebym nie miał co robić. Byłem w gronie tych szczęśliwców, których biznes na pandemii nie ucierpiał.

Do tej pory jednak moja codzienność wyglądała inaczej. Zawrotne tempo. Mnóstwo spotkań, interesów, rozmów, wyjazdów. Sam tego chciałem, na własne życzenie. Ale jednak dotarło to do mnie dopiero, gdy zmuszono mnie lockdownem do przesiadywania w domu.

Dotarło do mnie, że wszystko to jest świetne, ale jednak zapomniałem przy tym wszystkim o czymś tak ważnym jak życie. Takie codzienne. I codzienne pasje, i nawet cele jakieś – ale takie prywatne bardziej, nie zawodowe.

parkur
o nas

Konie były ze mną od zawsze. Z całą moją rodziną. Niemalże od kiedy tylko pamiętam. Najpierw jeżdżenie do Janowa, póżniej rodzinna stajnia. Ja sam wyprowadziłem się z rodzinnego domu dość wcześnie, ale moja rodzina poszła w te konie dużo mocniej. Większa stajnia, większa hala, większy teren. I tak już u nich zostało.

Ja zaś w tym czasie studia, praca, biznes. No i rodzina. A gdy córka dorosła na tyle, by siąść w siodło (miała w końcu już chyba z rok!) i ona się wkręciła. W końcu tak to już u nas rodzinne. Ja zaś trzymałem się z dala. Woziłem ją oczywiście na konie. Bywałem na zawodach własnego brata. Rozmawiałem z ludźmi na temat koni i jazdy konnej. Ba! Nawet nieźle udawałem, że się na tym znam! Ale sam na konia nie wsiadłem. Może raz, czy dwa razy w ciągu 18 lat. Nie powiem, żeby nie chodziło to za mną przez długi czas. Ale jednak skutecznie się broniłem.

Nadeszła jednak pandemia. I to zmieniła. Wsiadłem na konia. I pasja wróciła. Wróciła ze zwielokrotnioną siłą, jakby chciała mi odpłacić z nawiązką za 18 lat jej unikania. Ja zaś w nią wsiąkam. Z każdym dniem coraz mocniej. 

Znów jestem koniarzem. I mam koniarzy wokół siebie. I dla koniarzy właśnie zbudowałem Stipla.
_
Karol Zielinski

Czemu kupować na Stiplu?

NAJLEPSZE MARKI

Współpracujemy z tymi, którym ufamy. Z tymi, którzy oferują świetne produkty. Dla których konie to pasja, podobnie jak dla nas.

SPRAWDZONE PRODUKTY

Tylko produkty, które znamy. Tylko takie, które uznajemy za dobre jakościowo i warte polecenia. Innych tutaj nie znajdziesz.

TYLKO ONLINE

Działamy w Internecie. Dzięki temu możemy lepiej opowiadać historie i pokazać całych siebie. Tu nas poznasz, polubisz i nam zaufasz.

Wciąż nie wszystko jasne?

Masz dodatkowe pytania? Nie wszystko jest jasne? A może chcesz po prostu porozmawiać? Jesteśmy tu dla Ciebie, tak więc śmiało! Odzywaj się, kontaktuj. Porozmawiajmy jak koniarz, z koniarzem.

"Od koniarzy, dla koniarzy. Tu znajdziesz wszystko, czego jeździec, czy jego koń chcą i potrzebują."
Karol Zielinski
stipl.pl