Menu Zamknij

Niezbędne akcesoria dla konia – co każdy opiekun musi wiedzieć

Konie to duże zwierzęta, i opieka nad nimi wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Potrzebujesz szerokiej gamy produktów, aby odpowiednio dbać o swojego konia. Oto niezbędne akcesoria dla konia, które powinny znaleźć się w każdej stajni.

Narzędzia do pielęgnacji

Koń potrzebuje regularnej pielęgnacji, zarówno w celu utrzymania zdrowej sierści i kopyt, jak i wzmocnienia więzi ze zwierzęciem. Większość koni lubi być szczotkowana, a czyszczenie ich kopyt wzmacnia dobre zachowanie, pozwalając ci podnosić i trzymać nogi. Do pielęgnacji potrzebujesz co najmniej:

Sprzęt

Sprzęt jeździecki, którego potrzebujesz do jazdy, zależy w pewnym stopniu od wybranego stylu. Oto podstawowe informacje:

akcesoria dla konia

Kantar

Jest to najbardziej podstawowy, niezbędny element, ponieważ pozwala na trzymanie i unieruchamianie konia przed założeniem uzdy i po jej zdjęciu.

Siodło

Siodło w preferowanym przez Ciebie stylu, niezależnie od tego, czy jest to angielski, western czy siodło. Istnieje kilka odmian w głównych typach siodeł, takich jak siodła skokowe lub ujeżdżeniowe dla angielskich jeźdźców lub siodełka linowe dla zachodnich entuzjastów, którzy również lubią ten sport, ale większość jeźdźców może sobie poradzić z dobrym, uniwersalnym typem.

Podkładka pod siodło

Wybierz taką, która jest odpowiednia do Twojego typu siodła. Możesz dostać wszystko, od bardzo zwykłego, standardowego modelu po drogie warianty ortopedyczne.

Wędzidło

Dokładny rodzaj wędzidła (lub bosal lub hackmore, jeśli jeździsz bez wędzidła) zależy od tego, co działa najlepiej dla Twojego konia.

Jeśli trzymasz konia we własnej stajni, musisz dodać do listy niezbędnych produktów zbożową lub granulowaną paszę oraz dobrej jakości siano, a zwierzę potrzebuje dostępu do czystej wody. Możesz odpowiednio dostosować spożycie pokarmu dla swojego konia, jeśli masz dobre pastwisko, na którym możesz pozwolić mu się wypasać.

Produkty do kontroli much

Muchy to problem praktycznie w każdej części kraju. Niektóre lokalizacje mają problemy tylko w określonych porach roku, podczas gdy inne doświadczają tego przez cały rok. Miej pod ręką kilka butelek dobrego sprayu na muchy, a także maść odstraszającą muchy.

Proszek do ran

Konie są podatne na skaleczenia, zadrapania i inne drobne urazy, które nie wymagają opieki weterynaryjnej, ale potrzebują pomocy. Uważam, że preparaty pierwszej pomocy w postaci proszku działają najlepiej, ponieważ wysuszają krew. Jeśli chcesz być całkowicie przygotowany na sytuacje awaryjne, trzymaj w stajni apteczkę dla zwierząt.

Przysmaki

Przysmaki dla koni mogą być tak proste jak marchewki lub tak wyszukane, jak zakupione smakołyki. Dając mu smakołyki za każdym razem, gdy wychodzisz po niego, możesz zbudować pozytywne skojarzenie.

Istnieje wiele innych produktów, które ułatwiają posiadanie konia, ale są to podstawowe akcesoria dla konia potrzebne każdemu opiekunowi.

Podziel się ze znajomymi