Menu Zamknij

Lśniąca sierść u konia – jak to osiągnąć?

Nie ma nic piękniejszego niż lśniąca sierść u konia – nie tylko dlatego, że wygląda niesamowicie, ale dlatego, że wskazuje na zdrowego konia. Czy wiesz, że matowa, pozbawiona blasku sierść może być oznaką niedoborów żywieniowych? Aby uzyskać tak lśniącą, piękną sierść, potrzebny jest dokładny harmonogram pielęgnacji, a także dbałość o żywienie konia.

lśniąca sierść u konia

Lśniąca sierść u konia – wskazówki

Szczotkowanie

Szczotkowanie konia elegancką  i twardą szczotką usunie zanieczyszczenia i suchą skórę z sierści. Wydobycie brudu i olejów na powierzchnię ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza po długiej zimie i gdy wiosną zaczyna się zrzucanie. Szczotkowanie rozprowadza również naturalne olejki, które zostały wyniesione na powierzchnię przez curry.

Witaminy

Jeśli sierść Twojego konia jest słaba, suplementy mogą być świetnym sposobem na dodanie blasku. Matowa sierść może wskazywać na niedobory witamin. Dodanie do diety suplementów dla koni, jak na przykład oleju z czarnuszki pomoże w utrzymaniu ogólnej kondycji konia. Tłoczony na zimno o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym, wzmacnia odporność oraz poprawia stan sierści.

Szampon

Ponieważ nasze konie uwielbiają się brudzić, tarzać się i toczyć w błocie, bardzo ważne jest, aby usunąć brud z sierści, ponieważ samo szczotkowanie często nie wystarcza do usunięcia błota. Odpowiednio dobrany szampon dla koni dokładnie wyczyści, wypielęgnuje i pozostawi sierść miękką i lśniącą.

Akcesoria do pielęgnacji

Czy starannie czyścisz szczotki i zgrzebła? Jeśli nie, możesz ponownie wprowadzić stary brud, bakterie i grzyby. Staraj się myć akcesoria sezonowo, jeśli nie raz w miesiącu. Używanie brudnych szczotek może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego. Najpierw namocz je w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Po namoczeniu detergentu przenieś je do wiadra ze środkiem dezynfekującym. Pamiętaj, aby dokładnie je spłukać i położyć na słońcu do wyschnięcia.

Podziel się ze znajomymi