Menu Zamknij

Wybór 5 najlepszych suplementów na stawy dla konia

Suplementy na stawy dla konia to jedne z najbardziej poszukiwanych suplementów diety, zwłaszcza ze względu na wysoką częstość występowania urazów stawów i ich pogorszenia w późniejszym życiu. Ale które suplementy na stawy końskie faktycznie działają, a które są przereklamowane? Wiele składników często reklamowanych jako poprawiających zdrowie stawów ma ograniczone badania na koniach.

A niektóre z najpopularniejszych suplementów, które uważa się za skuteczne, okazały się nieskuteczne, gdy faktycznie były badane w populacjach koni. Biorąc to pod uwagę, istnieją pewne związki, które zostały dobrze przebadane u koni i wykazują skuteczność w poprawianiu wskaźników komfortu, zdrowia i funkcji stawów.

W tym artykule dokonamy przeglądu 5 najpopularniejszych suplementów na stawy dla koni i pomożemy Ci zdecydować, które są warte Twoich pieniędzy.

Suplementy na stawy dla konia:

1. METYLSULFONYLOMETAN (MSM)

Znajdujący się w lucernie i zbożach metylosulfonylometan lub MSM jest łatwo dostępną naturalną formą siarki. Dobrze tolerowany przez konie i jest uważany za jeden z najbezpieczniejszych suplementów, które można dodać do programu żywienia koni.

Siarka ważna w diecie konia jako składnik glukozaminy i kolagenu, które znajdują się w tkance łącznej i chrząstce.

Polecany produkt: Suplement dla koni MSM marki HorseLinePRO

2. GLUKOZAMINA

Glukozamina to naturalnie występujący związek, ważny budulec chrząstki, tkanki strukturalnej znajdującej się między stawami w całym ciele.

Jako suplement diety glukozamina jest powszechnie pozyskiwana ze źródeł wołowych i morskich, ale może być również wytwarzana syntetycznie. Istnieją trzy formy glukozaminy: chlorowodorek, siarczan i N-acetylo-D-glukozamina.

Polecany produkt: Suplement GlucosamineMIX marki Subli

3. SIARCZAN CHONDROITYNY

Siarczan chondroityny to łańcuch różnych cząsteczek cukru znajdujących się w chrząstce. Otrzymywany zwykle z gatunków bydła w celu włączenia do nutraceutyków. Jednak ekstrakcja jest trudna i droga, a syntetyczne formy są często trudne do zsyntetyzowania. Dlatego jest często łączony z glukozaminą w suplementach.

Polecany produkt: Suplement ChondroVet+HA marki HorseLinePRO

4. KWAS HIALURONOWY

Kwas hialuronowy to ważny składniki wielu tkanek, w tym stawów, chrząstki i tkanki łącznej. Wiadomo, że jest skuteczny w promowaniu zdrowia stawów, gdy jest wstrzykiwany bezpośrednio do stawu. Na rynku pojawia się coraz więcej suplementów diety do doustnego podawania kwasu hialuronowego.

Polecany produkt: Suplement dla koni HA marki Geloren

5. KWASY TŁUSZCZOWE (OMEGA-3)

Kwasy tłuszczowe omega-3 znajdują się w olejach morskich i roślinach, takich jak siemię lniane. Pojawiają się na pierwszych stronach gazet w związku z różnymi korzystnymi skutkami u ludzi, zwierząt towarzyszących i koni.

Polecany produkt: Suplement Omega Plus marki Masters

Podziel się ze znajomymi